beton yorganı

 

Beton Yorganı Çeşitleri Nelerdir?

Beton yorganları çift kat branda ve arasında izolasyon sağlayıcı madde olmak üzere 3 katmanlı bir malzemedir. Farklı kullanım alanlarına göre değişken malzemelerle üretilen beton yorganları,

  • Şilte beton koruma yorganları,
  • Elyaf beton koruma yorganları,
  • Sünger beton koruma yorganı,
  • Termofleks izolasyon beton branda yorganı,
  • Cam yünü beton yorganları şeklinde çeşitlere sahiptir.

Beton kurtarıcısı olarak nitelendirilen malzeme her türlü şantiye ve inşaat alanında kullanılabilecek özelliktedir. Dengeli kurutmanın yanında çatlakların önlenmesi amacıyla da sıkça kullanılan ürün farklı ebatlarda kullanıma sunulmaktadır.

Beton Koruma Örtüsü

Her inşaat alanında mutlaka bulundurulması tavsiye edilen beton koruma yorganları, iş gücünden zaman kazandırarak inşaat maliyetlerine önemli katkılarda bulunmaktadır. Kullanıldığı alanlarda beton sorunlarını minimize eden malzeme sayesinde seri iş gücü sağlanarak inşaat yapımında zaman tasarrufu sağlanmaktadır.

İnşaat yorganı kullanılmayan inşaatlarda betonların kendi süresinde kurumadan donması ve çatlaması, inşaatların istenilen kalitede yapılmasına engel teşkil etmektedir. Kurumadan çatlayarak deforme olan betonların yeniden dökülmesi halinde ise, ekstra maliyetlere sebep olarak önemli oranlarda zararlara sebebiyet verilmektedir.

 

İnşaat Yorganı Beton Kalitesine olumlu Katkı Sağlıyor

Kaliteli beton üretimini destekleyen beton yorganı,  beton satıhları kış koşullarından koruduğu gibi yaz sıcağından da koruyarak deformasyonun önüne geçmektedir. Betonun geç kuruması kaliteyi düşürdüğü gibi, erken kuruması da istenilen kalitede beton elde edilmesini engellemektedir.

 

Bu sebeple yazın kavurucu sıcaklarında erken kuruma sebebiyle çatlayan betonlar, inşaat yorganıyla koruma altına alınarak, betonun istenilen kalite standartlarına uygun şekilde üretilmesi mümkün olmaktadır.

İçerisinde bulunan yalıtım malzemeleri sebebiyle sıcak ve soğuğu korunan satıhlar geçirmeyen inşaat yorganı, beton alanların her türlü dış etkiye karşı korunmasını sağlayarak modern çağın gereklerine uygun inşaatların yapımına destek sağlamaktadır.

Beton yorganları kar, yağmur, tipi gibi kış aylarına özgü sorunları ortadan kaldırırken, yaz aylarının kavurucu sıcaklarına karşı da önlem olabilmekte ve her mevsim kullanılabilen bir inşaat malzemesi olarak değerlendirilebilmektedir.

Kullanım sonrası düzenli bir şekilde katlanarak saklanabilen yorganları, kolay taşınabilir ürünlerdir. Kolay uygulanabilir olması ve her mevsim kullanıma uygun olması sebebiyle, tüm inşaat alanlarında mutlaka kullanılması gereken önemli bir malzeme çeşididir. tente

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir